W dzisiejszych czasach najbardziej szkodliwym dla zdrowia promieniowaniem jest promieniowanie ultrafioletowe wydzielane przez słońce, które może powodować nawet czerniaka.
Promieniowanie wydzielanie przez wifi telefon czy nadajniki nie ma wpływu na nasze zdrowie, udowodniono nawet że urządzenia będące w domu takie jak toster, czajnik czy mikrofala mają większe promieniowanie niż sam telefon czy tablet. Krążą jednak mity mówiące, że promieniowanie wydzielane przez telefony, wifi czy maszty powoduje raka czy to jest prawda?
Obecnie nie ma badań potwierdzających, aby promieniowanie wydzielane przez tego typu urządzenia powodowało raka, a jedynie osoby chcące zarobić na tych mitach wciskają ludziom kit oparty na zmyślonych badaniach i teoriach.
Co w takim razie dzieje się z naszymi mózgami?
Przyjrzyjmy się urządzeniu jakim jest mikrofalówka. Podgrzane jedzenie po kilku sekundach do kilku minut staje się ciepłe a nawet czasem gorące. Dla czego tak samo nie dzieje się z naszym mózgiem przecież telefon wydziela podobne fale do tych z mikrofali, otóż kuchenka mikrofalowa ma moc 600 do 800 watów, która pobierana jest z gniazdka, a telefon komórkowy ma kilkakrotnie mniejszą moc pobieraną z akumulatora co wpływa, że jego promieniowanie jest znacznie mniejsze i z naszym mózgiem nie dzieje się nic.
Czy powinno się trzymać telefon w kieszeni?

Komórka nastolatka
Najpierw odpowiedzmy sobie na to czy urządzenie za kilka tysięcy chcemy trzymać w kieszeni? Ryzykujemy przez to uszkodzeniem ekranu, zarysowaniem sprzętu a nawet możemy go trwale uszkodzić, ale jak wiemy nie wszyscy mężczyźni noszą saszetki a już na pewno nie mają przy sobie kobiecych torebek. Nosząc telefon w sposób, który ma on kontakt z naszym ciałem promieniowanie staje się dla naszego organizmu bardziej niebezpiecznie niż jego trzymanie na biurku czy na szafce obok łóżka i może ono mieć wpływ na układ kostny człowieka, zmiany skórne czy do zaniku plemników, co może się przyczynić nawet do bezpłodności u mężczyzn.
Czy tylko mężczyźni mogą się bać promieniowania po kontakcie sprzętu z naszą skórą?
Od pewnego czasu dużo się mówi o tak zwanym nie bezpieczeństwu ukrytym w biustonoszu, czyli kobiety zaczęły wkładać telefon do biustonosza, co też przyczynia się do bliskiego kontaktu urządzenia ze skórą, co szczególnie w fazie rozwojowym kobiety może mieć to negatywny pływ na rozwój organizmu i sam osobiście uważam, że lepiej zapobiegać niż leczyć i lepiej wydać te kilkanaście złotych na zakup etui i saszetki niż kilka naście tysięcy na operacje.