Znacie to? Gorączkowe poszukiwanie gotówki. Kolejka w sklepie. Jak bardzo to bywa irytujące nie trzeba nikogo upewniać. Płacenie kartą jest proste. Jednak przy większych transakcjach wymaga użycia kodu PIN. rzeczą, którą zawsze mamy przy sobie jest telefon. Można więc przyspieszyć proces płatności używając telefonu jak osobistego terminalu. Na taki właśnie manewr pozwala blik Płatności za granicą też nie są czymś nieosiągalnym.

Jest to rozwiązanie idealne, jakby skrojone na miarę współczesnego klienta. Sposób jest coraz bardziej powszechny i działa w najpopularniejszych bankach. Aby zrealizować płatność, wystarczy mieć ze sobą telefon z dedykowana aplikacja banku lub innej organizacji finansowej. Wiele firm wypuściło na rynek aplikacji mobilnych własne programy.

Z nim bez większych problemów wypłacimy gotówkę w bankomacie, zrobimy przelew online przez internet, zapłacimy za zakupy w niejednym sklepie, a nawet przelejemy środki z własnego konta na wskazany numer telefonu. Zastosowań tego jest naprawdę dużo.