Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Niektóre dzieci zaczynające swoja przygodę w szkole nadal nie mają własnych telefonów komórkowych. Niektórzy rodzice mogą zadać sobie pytanie: po co takiemu dziecku smartfon? Jest jednak kilka dość interesujących powodów, dla których warto kupić telefon dziecku.
Rodzice zawsze chcą bezpieczeństwa swoich dzieci, prawda? Dzięki taniemu smartfonowi w ofercie od Plusha, mogą znacznie podnieść jego poziom. Możliwość szybkiego kontaktu z dzieckiem za pomocą rozmowy czy sms-a oraz zlokalizowania go przy pomocy GPS jest bardzo przydatną opcją. Teraz tylko nasuwa się nam pytanie – jaką firmę odpowiedzialną za sieć warto wybrać? W tym artykule zestawimy ze sobą dwie takie firmy – Plusha oraz Nju Mobile.

Umowa i zasięg sieci – Plus czy Orange?
Kiedy decydujemy na nową ofertę u operatora sieci, musimy być przygotowani na minimalnie kilkanaście miesięcy zobowiązania. Bardzo dobrą oraz coraz częstszą praktyką
jest 30-dniowy okres próbny. W tym czasie klient może zrezygnować z usług danej firmy. Tak jest w przypadku Plusha. Zaznaczyć trzeba, że plush jest submarką Plusa, a nju mobile – submarką Orange. Obaj operatorzy korzystają z zasięgu swoich głównych sieci.
Połączenia
Mówiąc o połączeniach głosowych (telefonicznych), w obu przypadkach prezentują się one dość podobnie. Nieograniczone połączenia na każdy telefon, do wszystkich sieci, włączając w to telefony stacjonarne. W tym przypadku mamy akurat remis.

Wiadomości tekstowe

W tym przypadku również mamy remis, gdyż dwaj operatorzy oferują nam nielimitowane SMS-y i MMS-y do użytkowników wszystkich sieci.

Internet i połączenia sieciowe – Plush czy nju mobile?

W tym momencie starcie o klientów robi się coraz ciekawsze. U obu operatorów, na start otrzymujemy 10 GB internetu (transferu danych). Jednak to nie w tym leży różnica – jest ona ukryta w programie stażowym. Jej działanie możemy opisać bardzo prosto; większa ilość czasu spędzona z danym operatorem, daje nam więcej korzyści za te same pieniądze. Nju mobile oferuje nam 20 GB po pół roku, za następne pół 25, a za 2 lata aż 30 GB. W przypadku Plusha, doliczane są nam 2 GB po 3 miesiącach, 4 GB po 6 miesiącach oraz 6 GB po roku. Po dwóch latach otrzymujemy dodatkowe 10 GB danych.
W pojedynczej ofercie nju mobile proponuje lepsza ofertę, lecz dla ofert duetowych, pojawia się pewien haczyk. Pakiet danych jest dzielony między dwie osoby. Plush oferuje nam paczki GB oddzielnie dla dwóch osób. Prowadzi to do tego, że w sprawie duetowej abonenci dostają dwa razy więcej GB niż u konkurencji. W tym wypadku zwycięzcą zostaje Plush – ze względu na opłacalność swojej oferty.

Rozmowy międzynarodowe oraz roaming

Sieć Plusha oferuje nam nielimitowane rozmowy i sms-y na terenie UE. Transfer wynosi w tym wypadku 2.5 GB. Podobnie jest w wypadku nju mobile – tylko że ich transfer wynoszący 2.43 GB jest dzielony na dwie osoby (numery). Mówiąc szczerze, w Plushu dostajemy dwa razy więcej – jego zwycięstwo w tej kategorii jest dość logiczne – po raz kolejny posiada lepszą ofertę.

Usługi dodatkowe

W Plushu mamy bardzo szeroką gamę dodatkowych ofert. Możemy otrzymać HBO GO na 2 miesiące za darmo, a później jego cena zatrzymuje się na 20 złotych za każdy kolejny miesiąc. Etui do naszego telefonu również możemy dostać całkowicie za darmo. Całą ofertę uzupełnia pakiet wideo, pozwalający na oglądanie filmów w serwisie YouTube za dodatkowe 10 GB danych. Dodatkową usługą jest usługa Social Free, dzięki której możemy korzystać z aplikacji takich jak Facebook, Messenger, Instagram czy WhatsApp za darmo, nie wykorzystując naszego transferu danych. Nju mobile nie oferuje nam niczego ciekawego. Ich oferta jest dość uboga – mianowicie za 9 zł możemy dokupić dodatkowe 9 GB internetu. W tej kategorii również zwycięża Plush.

Koszty związane z abonamentem

Jeśli posiadamy numer w nju mobile, płacimy miesięcznie 29 złotych – za każdy następny numer dopłacamy 9. W Plushu zaś za numer płacimy 25 złotych – abonament obniża nam cenę o 5. Za oba numery zapłacimy 40 złotych. Mówiąc krótko – to jedynie 2 złote oszczędności.

Podsumowanie – nju mobile czy Plush?
W naszym zestawieniu Plush zdobył znacznie więcej punktów. Nju mobile ma tańszą ofertę, jednak nie ma jej tak urozmaiconej, jak Plush. Dodatkowo, dzielenie transferu danych nie należy do najlepszych rozwiązań, zwłaszcza jeśli mówimy o codziennym zużyciu dużych ilości danych komórkowych.